Skoči na glavno vsebino

Danes nas je v vrtcu na Šentviški Gori obiskala knjižničarka Polonca. Na mizi je pripravila pravo majceno gledališče in z zanimanjem smo si ogledali lutkovno predstavo o Grdinici, ki si je prilastila lisičino in za služabnike vzela mlade lisičke. Nobena žival je ni mogla pregnati iz hišice, kljub temu, da so poskusile tako z grdo kot z lepo besedo. Šele majhni rusici je z zvijačo uspelo, da jo je pregnala v gozd in je nihče nikdar več ni videl. Otroci so razmišljali, kako bi oni pregnali Gdinico … Najbolj všečna ideja je bila, da bi s skupnimi močmi Grdinici zgradili nov domek, v katerem bi prebivala.  Knjižničarka Polonca je nato za uspešno opravljeno celoletno dejavnost Cicibralček, podelila pohvale in lesene ostržke. Knjižničarki se še enkrat zahvaljujemo za prijetno popestritev dopoldneva.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost