Skoči na glavno vsebino

V skupini Mišk smo se spraševali, kdaj se lahko varno igramo na poletnem soncu in kdaj se je bolje skriti v senco. Odločili smo se to preveriti. Na dvorišču vrtca smo risali sence in večkrat dnevno preverjali njeno dolžino, da smo ugotovili primerne ure za igro na soncu. Kaj pa storimo, če v bližini ni nobene naravne sence? Na glavo si damo pokrivalo, lahko kar časopisne kape, ki so kar dobro nadomestilo klobukov. S klobučki na glavah pa smo zapeli tudi pesmico o njih.

Ker vsi nestrpno čakamo dolge sončne dni, smo izdelali kolaž sonca, v igralnici pa pripravili pravi morski kotiček. V njem se sončimo, plavamo in igramo, seveda vedno pravilno pripravljeni za poletni dan. Seznanili smo se s pravljico Varno s soncem in že pridno upoštevamo nasvete kenguruja Uruja.

Ker ne moremo več čakati na počitnice na morju, smo se podali na morski poligon kar v vrtcu, hodili po čutni poti, se urili v ravnotežje in se preizkušali v različnih nalogah.

Polni novega znanja, bomo varno s soncem zakorakali v prvi poletni dan.

 

Pripravili, Katarina in Maja

Dostopnost