Skoči na glavno vsebino

Tokrat bi vam radi Kužki in najstarejša Mucka, povedali o prav posebni dogodivščini, ki smo jo doživeli v ponedeljek, 19. junija. V vrtec smo že zjutraj prinesli kolesarske čelade, naglavne svetilke in polne planinske nahrbtnike. Po koncu vrtca nas je kombi odpeljal v Zatolmin. Od tam smo se peš odpravili do vhoda v Zadlaško jamo, ki ji pravimo tudi Dantejeva jama. Pred jamo sta nas sprejela jamarja Andrej in Jana ter nam predstavila tudi »Dugo babo«, ki smo jo takoj opazili ob vhodu v jamo. Kakor pravi jamarji smo si nadeli čelade, oblekli toplejša oblačila, prižgali naglavne svetilke ter se pogumno odpravili v jamo. Ker smo bili večinoma vsi otroci v jami prvič, smo z velikim zanimanjem opazovali podzemni svet in na skrivaj upali, da v kakšnem rovu ne srečamo »babe« za katero legenda pravi, da naj bi tam živela. Pogumno smo prehodili ozke podzemne rove in preplezali v skalo vklesane stopnice ter prispeli do velike podzemne dvorane. Tam smo zaprli naglavne svetilke in v popolni temi prisluhnili zvoku piščalke na katero nam je zaigral Andrej. Nato smo se odpravili nazaj. Pot nas je vodila čez strme skalne stopnice in prav vsi smo zbrali dovolj poguma, da smo se čeznje ponovno prebili do izhoda. Ponosni na naš dosežek in polni vtisov smo se vrnili do parkirišča, kjer so nas že pričakali starši.

Hvala Andreju in Jani, ki sta nas varno vodila skozi jamo ter nam z zgodbami popestrila že tako pestro jamarsko dogodivščino.

 

     

     

     

 

Za vrtec Šentviška Gora, Silvana, Alenka in Nataša

Dostopnost