Skoči na glavno vsebino

Po zajtrku smo Pikapolonice prehitele junijsko vročino ter se podale na pot do jezera. Tam sta nas pričakala Glen in njegov tata Dejan, da nam razkažeta Kajak klub Soške elektrarne (KKSE). Ogledali smo si prostore, kjer kajakaši telovadijo, njihovo garderobo ter prostore, kjer imajo spravljeno vso potrebno opremo. Pobližje smo si ogledali kajak in vesla, pomerili rešilne jopiče in čelade, posedli v te, prav za nas pripravljene, športne čolne, poprijeli za vesla in se v posebnem kajaku na koleščkih tudi malo zapeljali. Tata Dejan nas je seznanil z varnostnimi ukrepi, ki veljajo, preden se podaš na vodo, ter z Glenom vse to tudi zgledno demonstriral. Sledilo je veliko navdušenje otrok, saj so si ogledali, kako je Glen ponosno zaveslal po reki Soči. Vsi smo mu namenili velik aplavz.

Še enkrat hvala tatu Dejanu in Glenu za nadvse prijetno dopoldne.

Za Pikapolonice, Nika in Polona

Dostopnost