Skoči na glavno vsebino
Bližajo se poletne počitnice, prijetnih in zanimivih obiskov v našem vrtcu pa kar ni konca.
Včeraj so našo podružnico obiskali pripadniki slovenske vojske z namenom, da bi otrokom predstavili svoj poklic.  Naše druženje smo začeli tako, kot se začne dan pravih vojakov – s telovadbo. Skupaj smo ogreli naše mišice, si na obraz namazali kamuflažne barve ter vsi večkrat pogumno in spretno premagali vojaški poligon. Medtem smo si lahko ogledali tudi opremo, ki jo vojaki potrebujejo. Nekateri otroci so jo celo preizkusili in oblečeni v jopič premagali poligon, kot pravi vojaki. Celotna predstavitev je bila vsem zelo všeč, zato so se otroci vojakom zahvalili s pesmijo in spominskim darilom. Kljub temu, da je marsikateremu otroku ob pogledu na v uniformo oblečenega vojaka zastal korak smo spoznali, da se pod uniformo skrivajo osebe z velikim srcem, ki službo vojaka opravljajo, ker želijo pomagati ljudem.
Ob tej priložnosti bi se še enkrat želeli zahvaliti vojakom in vojakinjam, ki so nam na zelo zanimiv in prijeten način predstavili svoj poklic in nam z dejavnostmi popestrili dopoldan.
     
     
   
Za vrtec Šentviška Gora, Alenka, Silvana in Nataša
Dostopnost