Skoči na glavno vsebino

Danes, zadnji šolski dan, smo se zbrali otroci iz skupine Želvic in Medvedkov, ter šolarji naše šole. Skupaj smo si ustvarili prireditev v čast naše države, tako smo obeležili dan državnosti, ki ga praznujemo 25 junija. Šolarji so pričeli s programom in praznovanjem 32 rojstnega dne naše države, ter nam skozi igro in pripovedovanje prikazali njene tipične značilnosti in lepote, na katere sami včasih prav malo pozabimo. K sodelovanju so povabili še nas, vrtčevske otroke, ki smo se na prireditvi predstavili s plesom in petjem. Na ta način smo izrazili našo pripadnost, hvaležnost in zavednost, da smo ponosni, da živimo v tako lepi državi.  Na prireditvi pa nista manjkali niti Himna, ter rojstnodnevna pesem, ki smo ju skupaj zapeli. Ker pa torta za Slovenijo ni bila primerna, da bi jo poskusili še mi, smo se na koncu posladkali na najslajši način, s sladoledom. Da pa druženje se s tem ni zaključilo, samo se skupaj še zavrteli ob poletnih melodijah.

Draga naša država, želimo ti vse najboljše in da še naprej ostaneš varen dom vsem nam, ki tukaj živimo.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

Dostopnost