Skoči na glavno vsebino

Danes zjutraj je Zajčke v vrtcu pričakalo pismo prav posebnega pošiljatelja. Pisal nam je prijatelj zajček Sivček, ki nas je povabil na pravo zajčjo dogodivščino. K pismu je dodal tudi zemljevid poti in naročil, naj mu sledimo, ob poti pa naj dobro opazujemo, saj nas bo počakalo še nekaj pisem. Urno smo se obuli, si nadeli nahrbtnike ter vzeli pot pod noge. In glej, komaj smo zapustili vrtec nas je že pričakalo novo pismo. Zajčka je zanimalo kako dobro poznamo prometna pravila, za to nas je preizkusil v igri semafor. Ob zeleni luči smo tekli, ko je svetila rumena smo bili pripravljeni in skakali na mestu, ob rdeči luči pa smo se ustavili. Ko smo ugotovili, da smo v prometu dovolj pozorni in previdni, smo nadaljevali pot. Sledili smo zemljevidu in ta nas je vodil proti Modreju. Tik pred njim, pa nas je čakalo novo zajčkovo pismo. Tokrat je želel slišati Zajčkovo himno. Na glas smo jo zapeli in se podali po poti naprej. Zemljevid nas je vodil vse do igral, tam pa nas je pričakal sam zajček Sivček z zadnjim pismom. Povabil nas je k igri ter malici, za konec pa nam pripravil sladko presenečenje. Malo smo se poigrali, se okrepčali s sadjem in odžejali, se še malo igrali, nato pa se vrnili v vrtec, kjer smo po kosilu malo utrujeni, a vseeno polni lepih vtisov z današnjega izleta sladko zaspali … 🙂

Pripravila, Anita in Blaž

Dostopnost