Skoči na glavno vsebino
Od 8. septembra do 8. oktobra poteka po vrtcih in šolah mesec skupnega branja. Tudi v našem vrtcu smo se odločili čim več časa nameniti branju, pripovedovanju in druženju različnih generacij ob zgodbah, pesmicah in predstavah. Kar nekajkrat so nas v skupini obiskali šolarji. Pod taktirko učiteljice Vide so nas presenetili s simpatično deklamacijo Babica reče. Starejše šolarke so pripravile kar svojo lutkovno predstavo o ježku, ki je iskal jabolko, naslednji dan pa so nam prebrale pravljico Neke zimske noči. Tudi prvošolke so pogumno zaigrale predstavo Lisica ti loviš, ki so jo zrežirale kar same. Da bi razširili krog pripovedovalcev, smo se odločili, da medse povabimo tudi upokojeno učiteljico Jerico, ki je včasih poučevala na naši podružnici in še ni pozabila, kako k zgodbi pritegniti mlade poslušalce. Naše otroke je motivirala s košaro poljščin in skrivnostnim zelenjem, za katerega se je izkazalo, da pripada repi. To je bil nato uvod v pravljico o repi velikanki, ki sta jo babica in dedek izpulila s pomočjo svojih živali. Zgodba je dokaz, da vsak od nas lahko prispeva k skupnemu cilju in dobremu počutju. S skupnimi močmi smo nato pomagali učiteljici, da nam je v skupino prinesla ogromno bučo, ki že naznanja prihod jeseni. In to še ni vse. Otroci iz skupine Račke so izdelali čisto posebno Majhno knjižico, velikih stvari, ki jo podarijo mimoidočim sprehajalcem, sosedom in krajanom z namenom, da jim polepšajo dan. Prvega oktobra pa bodo na pobudo NIJZ s svojimi knjižicami razveselili tudi starejše sokrajane in tako obeležili mednarodni dan starejših.
Kdor dobro voljo širi med ljudi, ima srečnejše dni!
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost