Skoči na glavno vsebino

…Tako je danes odmevalo po Dolenji Trebuši, ko smo se otroci iz vrtca skupaj s svojimi vzgojiteljicami, podali na množični tek, ki ga vsakoletno organizira atletska zveza Slovenije. Šolarji in učiteljice so združili vse svoje moči, da so navijali za nas, da nam je uspelo priteči do cilja. Če pa začnemo prav na začetku…

Sončno jutro je na plan povabilo vse nas, otroke iz vrtca in šole, ter učiteljice in vzgojiteljice, da smo se skupaj zbrali na dvorišču. Iz velikega zvočnika je zadonel jutranji pozdrav, sledila je napoved dogajanja tega dne, kmalu pa se nam je pridružila še članica Atletskega društva Posočje, učiteljica Veronika. Najprej nam je z nekaj besedami opisala svojo atletsko kariero, ker pa je še vedno zelo aktivna, je ob zvokih glasbe poskrbela za celostno razgibavanje našega telesa. Ko se je prvi sklop vaj zaključil skupaj s prvo pesmijo, je pri vseh nas vzbudilo željo po še več gibanju, za kar nam je Veronika z veseljem postregla, z novo dozo kompleksnejših vaj. Ker smo se res dobro ogreli, smo se vsi skupaj podali na pot do naše “tekaške proge”. Pripravljeni, pozor, ZDAAAAJ… to smo slišali in že smo se eni in drugi podali v dir proti cilju. Pot za vse nikakor ni bila lahka, ampak ob bučni spodbudi, še bučnejšem aplavzu nam je uspelo. Res smo bili zadovoljni in veseli, kot pravi zmagovalci. Ker pa je to tek za vse, smo se na koncu na progo podale tudi vzgojiteljice in učiteljice, ki smo z roko v roki prečkale cilj in otrokom podale pomembno sporočili: SKUPAJ ZMOREMO. Ker pa smo res zmogli, smo na koncu prejeli še medaljo, za nas zmagovalce. Dan se nadaljeval z plesnim druženjem na vrtčevskem dvorišču, ob zvokih pesmi, ter slastni sadni malici. Bilo je res enkratno, športno obarvano jesensko dopoldne.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra, Sara in Manca.

Dostopnost