Skoči na glavno vsebino

Otroci so že zjutraj pred vrtcem opazili parkirano policijsko vozilo in potrpežljivo čakali, kdaj nas bo obiskal policist. Le-ta se je namreč zjutraj mudil že pri šolarjih, zato je k nam prišel malce pozneje. Kakorkoli… prišel je, oblečen v uniformo in nas najprej spomnil na pomen vidnosti v cestnem prometu. Nadeli smo si rumene rutice ter odšli na cesto, kjer nam je razložil in pokazal, kako se obnašamo na cesti kot pešci, na kaj moramo biti pozorni ter kako varno prečkamo cesto, kjer ni ne semaforja, ne prehoda za pešce. Otroci so napotke upoštevali. Nato so se nam pridružili tudi otroci iz skupine Mucki in skupaj smo prisluhnili policistu Jaku, ki je poudaril, kako pomembno je pripenjanje z varnostnim pasom ter da otroci med vožnjo sedijo v otroških sedežih. Pa da med kolesarjenjem nosimo varnostno čelado in kako nevarno je, če med vožnjo uporabljamo mobilni telefon. Otroci so se s slišanim strinjali in sledil je ogled policijskega vozila ter opreme. Navdušenje nad videnim je bilo nepopisno. Spoznali smo kakšen je »stinger« za ustavljanje pobeglih nepridipravov, preizkusili alkotest in z ročnim radarjem merili, kako hitro lahko tečemo. Ogledali smo si tudi neprebojni jopič in čelado ter notranjost vozila. Nekaj dečkov je bilo nad predstavljenim poklicem tako navdušenih, da so se odločili, da bodo tudi oni policisti ko odrastejo. Policistu Jaku se še enkrat zahvaljujemo za poučno preživet dopoldan.

za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost