Skoči na glavno vsebino

Vse leto bili so zeleni,
zdaj pa rdeči, rjavi, rumeni.
Vse leto na vejah viseli,
zdaj pa bi v vetru se radi vrteli.

V skupini Mucki smo med sprehodi po bližnjih gozdovih hitro našli odgovor na zgornjo uganko. Listje na drevesih pri nas namreč že dobiva jesenske barve in se vrtinči v jesenskem vetru. V gozdu se med listjem skrivajo jesenski plodovi, ki so padli iz dreves oziroma so jih med delanjem ozimnice izgubile gozdne živali. Naša gozdna odkritja smo skrbno zbrali v škatli in jih odnesli v igralnico. Tam smo na temo jeseni ustvarjali ter z jesenskimi barvami okrasili tudi okna v naši igralnici in garderobo. Ker pa smo na enem od sprehodov pri nabiranju ozimnice opazili kar dve veverici, smo se o tej prikupni gozdni živali, ki je očarala vse otroke, naučili tudi pesmico.

     

     

Za Mucke, Silvana in Nataša

Dostopnost