Skoči na glavno vsebino

Na sončen četrtkov popoldan smo se Medvedki odpravili na prvi planinski pohod. Pot nas je vodila po Trebuški grapi. Pri Čarju pa smo zavili desno v Kozilsko grapo. Na poti smo opazovali spreminjajočo se naravo, si ogledali star mlin in številne slapove, ki so nam ob poti vseskozi jemali dih. Ko smo prispeli na cilj, smo si privoščili zasluženo malico. Po malici nas je čakalo presenečenje, ki se je skrivalo v velikem pohodniškem nahrbtniku vzgojiteljice in hkrati tudi planinske vodnice Danjele. Vsak izmed nas je segel v nahrbtnik in iz njega nekaj povlekel. Skupaj smo nato ugotavljali, zakaj je to v planinskem nahrbtniku in čemu služi. Spoznali smo, da planinec za obisk gora potrebuje res veliko opreme, da lahko varno hodi po hribih in se mu ne pripetijo nevšečnosti, ki se nam v hribih kaj hitro lahko pripetijo. Prav posebno presenečenje nas je čakal na koncu, saj v nobenem planinskem nahrbtniku ne sme manjkati čokolada, s katero smo se nato skupaj posladkali. Skupaj smo preživeli res super dan, ki nam bo še dolgo ostal v lepem spominu.

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara

Dostopnost