Skoči na glavno vsebino

“Zakaji in zatoji radovednosti” se glasi letošnji slogan tedna otroka. Da bi potešili svojo radovednost smo v tem tednu velikokrat iskali odgovore na najrazličnejše zakaje. Vas zanima, zakaj je lepo biti otrok? Mi smo za odgovor vprašali kar naše najmlajše. Povedali so tako:
“Lepo je biti otrok, ker se lahko igraš.”
“Lepo je biti otrok, ker lahko piješ čaj.”
“Lepo je biti otrok, ker se lahko cingaš na cingalnici in plezaš na igrišču.”
“Lepo je biti otrok, ker lahko plešemo in sestavljamo legice.”
“Lepo je biti otrok, ker se lahko skriješ zelo nizko.”
“Lepo je biti otrok, ker se lahko furam na majhni formuli.”

Med množico aktivnosti naj izpostavimo dve najbolj posebni. Za izpeljavo prve se lahko zahvalimo staršem, ki ste skupaj z otroki pobrskali po hišah in v vrtec prinesli knjige, ki jih ne potrebujete več. V garderobi vrtca smo namreč postavili izmenjevalnico knjig, kjer je vsak našel nekaj za svoj okus. Kako lepo-zvečer smo lahko zaspali ob novi pravljici, ki nas je popeljala v sladke sanje.

Danes pa smo si ogledali predstavo “Vse si delimo” v izvedbi vrtčevske gledališke skupine. Spomnila nas je na to, da je vse lepše in lažje, če imamo ob sebi prave prijatelje. In prav slednjega v našem vrtcu gotovo ne manjka- iskrenih nasmehov in toplih objemov naših prijateljev.
Kako čudovit teden otroka.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost