Skoči na glavno vsebino

Obiskala nas je četrtošolka Mija in nam prebrala zgodbico. Govorila je o sladkorni kocki, ki je sovi pomotoma padla z drevesa na gozdna tla. Tam so jo našle mravlje. Kljub temu, da so mravlje baje zelo močna bitja, pa je bila kocka sladkorja zanje prevelik zalogaj. Na pomoč je priskočil jež, ki pa ni imel dobrih namenov in ko je želel kocko nabosti na bodice ter jo ukrasti, se je le-ta zdrobila na majhne koščke, ki pa so jih mravljice z lahkoto znosile v mravljišče. Izdelali smo vsak svojo mravljico in z njo urili fino motoriko. S pomočjo knjige smo spoznali kako izgleda mravljišče pod zemljo. Na sprehodu smo opazovali pravo mravljišče in mravlje ter se čudili, saj naj bi bila ta drobna bitja med najmočnejšimi na svetu. Če seveda upoštevamo težo živali in težo predmeta, ki ga lahko dvigne. Učimo se spoštovati tudi najmanjša bitja in se trudimo ohranjati prijazne medsebojne odnose. Četrtošolki Miji se zahvaljujemo za čudovito iztočnico.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

 

Dostopnost