Skoči na glavno vsebino

Mesec oktober velja za mesec požarne varnosti. Prav zato smo danes v vrtcu izpeljali gasilsko evakuacijo. Namen slednje je naučiti otroke in strokovne delavce, kako opraviti zapustitev prostorov vrtca v primeru požara ali druge naravne nesreče.

Ko smo zaslišali zvok gasilske sirene smo se vsi odpravili na dvorišče vrtca in tam počakali. Le otroci iz skupine Zajčki smo ostali ujeti v igralnici. Na srečo so brž prihiteli gasilci, ki so nas s pomočjo lestve evakuirali na varno kar skozi okno. Ne samo gasilci, tudi mi smo ob tem pokazali veliko mero poguma.

Po končani vaji evakuacije je sledilo še gašenje požara, v katerem smo se lahko preizkusili prav vsi.

Najlepša hvala gasilcem PGD Most na Soči za sodelovanje in pomoč pri izvedbi vaje.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost