Skoči na glavno vsebino

»Nesreča nikoli ne počiva« smo ugotovili tudi otroci s skupine Zajčkov v tednu, ki je za nami. Na srečo se nam ni nič zgodilo, a zdaj vemo, zahvaljujoč ježku Snežku, ki nas je spremljal cel teden, kako pravilno postopati, če se nam nesreča slučajno zgodi. A pojdimo lepo od začetka. Zakaj do nesreče sploh pride? Vzrokov je lahko več: če je preveč padavin, nas doleti poplava, če pa jih primanjkuje pride do suše. Ob premikanju tektonskih plošč pod površjem Zemlje pride lahko do potresa ali cunamija. Včasih pa je za naravno nesrečo kriv človek sam, recimo pri požaru. Slednjega smo tudi s pihanjem upodobili na pano pred igralnico. Naučili pa smo se tudi pomembno telefonsko številko, s katero prikličemo pomoč. To je številka 112, ob klicu nanjo pa se odzovejo reševalci, gasilci, jamski reševalci, gorski reševalci, potapljači, včasih celo reševalci z reševalnimi psi. V ta namen smo si izdelali tudi telefončke, na katerih bomo vadili, da bomo ob nesreči res vsi znali poklicati pomoč. Za vrhunec tedna pa so poskrbeli mostarski gasilci, ki so pridrveli pod vrtec in nas brez obotavljanja hitro rešili skozi okno naše igralnice, nato pa smo se lahko še sami preizkusili v gašenju ‘požara’ v naravi.

Za nami je pester teden, domov pa odhajamo z veliko novega znanja in upanjem, da si bomo naravne nesreče še dolgo ogledovali le v knjigah.

 

Pripravili, Anita in Brigita

Dostopnost