Skoči na glavno vsebino

Lepo, sončno vreme je spodbudilo mostarske planince, da smo se odpravili na drugi izlet. Najprej smo pomahali Mostu v slovo in se opravili na pot. Ta nas je vodila ob Soči, kjer smo opazovali živali ob vodi ter lepo naravo vse naokrog. Videli smo tudi gradbišče, kjer se gradi nov most čez Tolminko. Ker pa mi še ne moremo čez ta most, smo našli brv čez reko in nadaljevali pot proti Sotočju in nemški kostnici. Tam smo pomalicali, si ogledali kostnico in spoznali kužka Marsa, ki smo ga z veseljem pobožali in se z njim igrali. Čakal nas je samo še zadnji del poti do knjižnice Cirila Kosmača v Tolminu. Ugotovili smo, da je tudi Kosmač nekoč hodil proti Tolminu in o tej poti napisal pripoved. Poleg lepega izleta pa nam je Kosmač dal še idejo za naš naslednji izlet.

Lahko ugibate kam nas pot ponese naslednjič, do takrat pa lep planinski pozdrav!

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost