Skoči na glavno vsebino

Krtki smo spoznavali naravne nesreče s pomočjo zgodbic o Ježku Snežku. Prav on je postal naš junak, saj je ob vsaki nesreči natančno vedel, kako se je potrebno vesti. Naučil nas je tudi telefonsko številko 112  in kaj vse moramo operativcu v centru za obveščanje sporočiti. Seveda vemo tudi to, da na to številko lahko pokličemo le kadar se zares zgodi nesreča. Da pa bi vse to v nujnem primeru zares dobro obvladali, smo si izdelali telefončke, z njimi »vadili« naše klice in jih še dodatno utrjevali ob izdelani igralni kocki.
Naučili smo se tudi pesmico, ki smo ji lahko že prisluhnili tudi ob ogledu poučne predstave Pikec Ježek in gasilec jež.
Naše umetnije smo  seveda tudi tokrat razstavili v garderobi. Preizkusili smo se v reševanju različnih nalog in se zabavali ob igri potres, požar in poplava. A najlepše in najboljše doživetje je zagotovo bilo, ko so v naš vrtec prejšnji petek prišli gasilci, danes pa še policist. Skupaj z njimi smo še dodatno utrdili naše znanje in zagotovo smo katerega izmed nas še dodatno navdušili nad omenjenima poklicema.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost