Skoči na glavno vsebino

Danes smo pred vrtcem zagledali parkirano policijsko vozilo, natančenje marico. Hm, veste zakaj? K nam je prišel policist Jaka in sicer z namenom, da predstavi  svojo opremo in pripomočke, ki jih uporablja pri svojem delu. Z navdušenjem smo si ogledali njegovo vozilo, v katerega smo lahko tudi sedli.
Krtki, najstarejši otroci iz našega vrtca, smo v spremstvu policista odšli na sprehod po kraju. Ponovili smo pravila, ki jih že poznamo. Cesto prečkamo na prehodu za pešce in vedno se prepričamo o varnosti. Pogledamo levo, desno, še enkrat levo, nato dvignemo roko, da smo bolj vidni ter gremo čez cesto.

Policistu Jaku se vsi še enkrat zahvalujemo za poučno in sproščeno dopoldne. Obljubimo, da bomo pravila, ki so pomembna za varno udeležbo v prometu dosledno upoštevali.

Za vrtec pripravila,

Brigita

Dostopnost