Skoči na glavno vsebino
Smučat’ je res lepo,
sam’, če neb’ b’lo
tol’k’ mrzlo,
sam’,če ne bi tol’k’pihal’…
(Pancer tanc, Čuki)

 

Konec tedna nas je obiskal smučarski trener Peter iz smučarskega kluba Matajur iz Tolmina. Kljub temu, da zunaj še prav nič ni dišalo po zimi in snegu, nam je razložil, da se je potrebno na smučarsko sezono pripraviti že veliko prej, kot zapade prvi sneg. Pripraviti je namreč potrebno vso smučarsko opremo kot so smučke, smučarski čevlji, smučarke palice, čelada, smučarska očala, ter oblačila, ki nas varuje pred mrazom, vetrom, snegom… Vse to smo si lahko tudi ogledali in preizkusili. Pokazal nam je tudi posebno zaščito za hrbet, ki ji rečemo želva in nam razložil, kako nas lahko obvaruje pred hujšimi poškodbami. Ugotovili smo, da se tudi na smučiščih dogajajo nesreče, zato moramo v prvi vrsti sami poskrbeti za svojo varnost. Šele, ko imamo vso potrebno opremo, smo na smučišču varni in lahko smučarski zavoji postanejo užitek. Poleg potrebne opreme pa moramo poskrbeti tudi za fizično pripravljenost. V dvorani nam je zato pripravil poligon in vaje, ki smo jih z veseljem opravili in sledili trenerjevim navodilom. Vaje so bile kar zahtevne in potrebno je bilo vložiti kar nekaj truda, da smo jih uspešno opravili. Kjub temu smo pri tem vsi neizmerno uživali in kar težko nam je bilo, ko smo morali zapustiti dvorano. Preden smo se poslovili je Peter poskrbel za presenečenje in nas obdaril z nalepko in letakom, ki nas vabijo v smučarke vrste in/ali na telovadno. Poleg tega je izbral še najhitrejša dva in ju nagradil s klubsko majico. Vsi srečni in veseli, smo se z manjšo pozornostjo poslovili od trenerja in sedaj lahko samo še čakamo na prvi sneg.

Trenerju Petru iz SK Matajur se zahvaljujemo obisk in predstavitev športa, ki je pozimi lahko še kako zabaven.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

 

Dostopnost