Skoči na glavno vsebino

Medved je za rojstni dan dobil nov rdeč dežnik, zato je komaj čakal da bo začelo deževati…in je res deževalo in deževalo.

Otroci iz skupine Račke pa so si deževne dneve popestrili s poustvarjanjem pravljice na različne načine. Najprej so si ogledali predstavo v izvedbi vzgojiteljice in to s pomočjo senčnih lutk in kamišibaja. Daljšo dramatizacijo so si pogledali kar preko računalnika in tako dobili idejo, da bi pravljico dramatizirali tudi sami. Razdelili so si vloge in bili nad igranjem tako navdušeni, da so nastopali večkrat in to v različnih vlogah. Popoldan sta Kaja in Tilen izdelala tudi svoje lutke in v gledališče povabila šolarje iz podaljšanega bivanja. Pravljične like so uporabili tudi za namizno igro Spomin, ki so jo izdelali s pomočjo praktikanta Tea. Pravljica je odpirala veliko možnosti za likovno ustvarjanje, zato je v garderobi nastal tudi nova razstava. Pozabili pa nismo niti na razgibavanje možgančkov in smo barvne dežnike uporabili za razvrščanje preko različnih matematičnih prikazov. Vseeno pa so otroci komaj čakali, da neha deževati, saj pogrešajo sprehode in igro na travnikih ter bližnjih gozdovih.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost