Skoči na glavno vsebino

Pri Muckih smo ta teden hočeš-nočeš sprejeli prav poseben obisk. Pri nas se je namreč sam udomačil bacil Ačih. Tako otroci, kot tudi vzgojiteljice, nismo ljubitelji tovrstnih obiskov, zato smo se skozi celoten teden trudili, da bi ga pregnali. Raziskali smo, kako bi lahko pregnali bacile in iz naših dognanj izdelali plakat. Nato smo se lotili dela. S pomočjo poskusa z vodo, poprom in milnico smo spoznali, da se bacili zelo, zelo bojijo mila. Zato smo se naučili pravilnega umivanja rok. Veliko smo se gibali na svežem zraku in se seveda za jesensko vreme primerno oblekli. Jedli smo zdrave obroke izpod rok naše kuharice. Po kosilu pa smo poskrbeli tudi za to, da smo si dobro odpočili. Žal ni pomagalo nič. Bacil Ačih je še vedno vztrajal v naši igralnici. Zato smo mu izdelali prijatelje, s katerimi bi se lahko igral ter se naučili pesmico o preganjanju bacilov. Končno smo v pesmici našli pravi recept za odganjanje bacilov. K nam na obisk smo povabili Izino »mati« Jernejo, ki je s seboj prinesla pravo zbirko različnih svežih in sušenih zelišč za kuhanje čaja. Najprej smo si vse stekleničke ogledali, njihovo vsebino povohali in spoznali, katere bacile posamezni zeliščni čaji preženejo. Iz izbranih zelišč smo skupaj skuhali odličen čaj ter ga še dodatno obogatili z žlico medu. Med pitjem čaja smo kar naenkrat opazili, da se je bacil Ačih skril za naš kotiček, ko pa so bili naši čajni lončki prazni smo ugotovili, da bacila v naši igralnici ni več.

Mati Jerneji se še enkrat zahvaljujemo za prijeten in poučen obisk! Bacilu Ačihu pa želimo lepo potovanje in upamo, da se med nas nikoli več ne vrne.

   

   

   

   

Za Mucke, Nataša

Dostopnost