Skoči na glavno vsebino

Mucki in Kužki v tem tednu raziskujemo od kod prihaja hrana. Predvsem nas zanima kako pridelamo glavne sestavine, ki jih bomo v petek, ob obeležitvi Tradicionalnega slovenskega zajtrka, dobili na naše krožnike. Od kje pride kruh že vemo, danes pa smo spoznali še, kdo za nas pridela med, mleko in maslo. Za pomoč pri raziskovanju smo prosili Benjamina, tata naše Ize, ki v sosednji vasi vodi kmetijo. V četrtek smo se zato peš odpravili do kmetije. Ob poti so nas čakale Izine koze, ki smo jih nahranili z nekaj koščki kruha. Nato smo spoznali postopek pridelave medu. Ogledali smo si pripomočke za pridelavo, izdelke iz voska ter med seveda tudi sami poskusili. Nato smo spoznali še od kod prideta mleko in kasneje tudi maslo. Benjamin in Iza sta nam razkazala hlev in nam predstavila krave, ki so si nas radovedno ogledovale. Odpeljala sta nas do molzišča, kjer smo si lahko ogledali postopek molže. Ob koncu našega druženja smo se okrepčali s še enim zdravilnim zeliščnim čajem mati Jerneje, ki nam je dal dovolj moči za povratek v vrtec.

Hvala članom Izine družine za topel sprejem in prijetno ter poučno dopoldansko druženje.

   

   

   

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost