Skoči na glavno vsebino

V skupini Pikapolonic smo se zadnja dva tedna pogovarjali o zdravju in na kakšen način krepimo naše zdravje. Naučili smo se, da zdravi ostanemo če:

  • jemo zdravo hrano,
  • se veliko gibamo,
  • se primerno oblečemo glede na letni čas,
  • dovolj spimo,
  • skrbimo za higieno telesa in rok,
  • skrbimo za naše zobe.

Vse to smo spoznali skozi najrazličnejše dejavnosti. Prebrali smo veliko knjig na temo zdravja, razvrščali hrano na zdravo in manj zdravo, se naučili deklamacijo Bacili, likovno ustvarjali na temo »Zdrav obrok«, se veliko gibali na svežem zraku, si ogledali film Ostani zdrav, demonstrirali pravilno umivanje rok in še bi lahko naštevali. Če pa kdaj zbolimo, smo v igralnici pripravili ambulanto, v njej pa so ordinirali otroci, ki so se zelo vživeli v vlogo zdravnika.

Zdravje je res naše največje bogastvo, ki ga v trgovini ne moremo kupiti. Zato smo Pikapolonice sklenile, da bomo kar se da skrbele in se držale načel, kako ostati zdrav.

Za skupino Pikapolonice, Nika in Polona

 

 

 

Dostopnost