Skoči na glavno vsebino

Krtki smo se v teh dneh posvetili zelo pomembni temi, spoznavali smo našo deželo in jo »prehodili« po dolgem in počez.
Poleg slovenskih pesmic, ki smo jih prepevali, so nas spremljale tudi pravljice, ki opisujejo značilnosti Slovenije in njena naravna bogastva. Eno izmed njih so zagotovo tudi gozdovi. Na obisku v biološki učilnici, pri učiteljici Agnes Kozorog, smo spoznavali živali, ki živijo v slovenskih gozdovih. Najbolj všeč nam je bilo, da smo se smeli dotakniti rogovja in kožuščkov.
Seveda nismo pozabili niti na nedokončano »nalogo« iz prejšnjega tedna. Poiskali smo še preostale sovice, poleg tega pa smo se imeli priložnost srečati tudi z dirigentom Markom Munihom.
Teden smo zaključili s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Dan nam je polepšal naš kuhar Primož, ki nam je pripeljal malico. Ob svečkah in slavnostnih pogrinjkih nam je zajtrk še kako teknil. Potem pa smo vsi otroci iz vrtca, skupaj s Sarinim tatom, spekli kruh. Mmmm, kako je zadišalo…
In, kar je najpomembnejše, spoznali smo, da je svojo državo treba imeti rad in, da smo lahko ponosni, da smo Slovenci.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost