Skoči na glavno vsebino

V Dolenji Trebuši se je danes res veliko dogajalo.

Ker se tretji petek v mesecu novembru obeležuje tradicionalni slovenski zajtrk, smo se k temu tudi mi dodobra pripravili. Slogan letošnjega zajtrka je bil “Kruh za zajtrk – super dan!”, zato smo si že včeraj ob pomoči Kristine spekli hlebec kruha. Danes zjutraj pa smo praznično pripravili tudi mizo. V polnem pričakovanju smo se namestili na svoje stolčke in počakali na dobrote, ki so nas čakale za zajtrk. Sedaj že vsi dobro vemo, kaj sodi za ta dan na voziček; kruh, maslo, med, mleko in jabolko, ki so bila pridelana in izdelana čim bližje nam. Poleg dobre hrane in urejene mize nismo pozabili na kulturno obnašanje za mizo. Ko smo si zaželeli dober tek, smo veselo zagrizli v slovenske dobrote in uživali v zajtrku. Kmalu po tem, ko smo napolnili svoje želodke in pospravili za seboj, pa je do nas prišla informacija, da v naši kuhinji gori. Brez panike smo se hitro odpravili na prosto in odhiteli na zborno mesto na igrišče, kjer so nas že čakali gasilci. K sreči pa ni šlo za pravi požar in je bila vse skupaj le vaja. Gasilci so nam nato prijazno razkazali gasilski dom, gasilsko opremo in obleko, ki smo jo lahko na naše veselje tudi preizkusili. Najbolj od vsega pa smo se razveselili gasilskega vozila, v katerega smo se lahko tudi usedli. Gasilcem PGD Dolenja Trebuša se zahvaljujemo za prijaznost in čas, ter nam s tem polepšali dan in marsikaterega tudi navdušili nad gasilstvom.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Sara.

Dostopnost