Skoči na glavno vsebino

Danes so otroci vrtca v Dolenji Trebuši, začeli vidno bolehati, za neznano boleznijo, ki se ji pravi predpraznično vzdušje. Ob zvokih najrazličnejše  glasbe, so veselo poskakovali, peli na ves glas, plesali, se vrteli, dokler od utrujenosti niso popadali na blazino. Vzgojiteljice smo se tako prestrašile, da smo nemudoma na pomoč poklicale medicinsko sestro Špelo, ki se je z vozilom zdravstvenega doma, v najkrajšem možnem času, pripeljala iz Tolmina. Oblečena v terensko medicinsko obleko, je prihitela skozi vrata vrtca z velikim kovčkom pripomočkov, ki ga medicinsko osebje potrebuje pri prvi oskrbi bolnih in poškodovanih. Ko se je za hip ustavila, je lahko opazila le to, da vanjo strmi kar veliko število parov otroških oči, ter iz njih kar šviga radovednost. Vsi skupaj smo hitro ugotovili, da našim otrokom nič ne manjka, da njihovo zdravje prav nič ne peša, prav nasprotno, komaj čakajo že, da se zimski pravljični in praznični čas začne. Da pa Špela ni prišla k nam kar tako, smo hitro ji zastavili en kup vprašanj in ji pripovedovali o naših izkušnjah, želeli smo si videti kaj vse je prinesla s seboj in seveda, kakšen pripomoček tudi preizkusiti. Seveda nam je vsako stvar razkazala, opisala za kaj se uporablja, ter nam tudi praktično prikazala. Hitro smo postali pacienti, in naša čakalnica se je napolnila z najrazličnejšimi poškodbami nog, rok in glave, ter drugimi zdravstvenimi težavami. Pri popolni oskrbi, smo potrpežljivo počakali na ponoven pregled, kjer je Špela ugotavljala naša zdravstvena stanja. Pri prevzemanju vloge pacientov, smo neizmerno uživali, bilo nam je lepo in hkrati zelo poučno. Verjamemo, da bi sedaj vsak izmed nas znal več kot odlično prilepiti vsaj obliž.

Za konec nas je Špela še razveselila s pobarvanko, mi pa smo ji podarili majhen spominček, ki jo bo še nekaj
časa opominjal, na vse nas, najboljše paciente.
HVALA Špela.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

Dostopnost