Skoči na glavno vsebino

V tednu, ki je za nami, smo se pogovarjali o recikliranju. Čeprav besedo otroci precej težko izgovorijo, pa so hitro osvojili njen pomen. Ogledali smo si animirani film na temo onesnaževanja narave. Dotaknil se nas je prizor, kjer želvica plastično vrečko zamenja za okusno meduzo. Veliko odpadkov namreč konča tudi v morju. Odločili smo se, da bomo kupovali manj plastične embalaže za enkratno uporabo. Otroke pa je videno spodbudilo k razmišljanju, da bodo prihajajoče dobre može prosili za bolj trajnostne igrače, narejene iz nestrupenih in okolju prijaznih materialov. Spoznavali smo različne odpadke in jih razvrščali. Zgodbica o zeleni jopici nam je bila blizu, saj otroci tudi sami ponosijo obleke starejših sorojencev. Ugotovili smo, da lahko tudi sami predelamo že uporabljene, odpadne snovi in iz njih izdelamo nove. Iz neuporabljene stare rjuhe je vzgojiteljica sešila predpasnike, ki so jih otroci lično porisali. Z recikliranjem prispevamo tudi k zmanjšanju trošenja potencialno uporabnih snovi. Tako smo iz starega papirja naredili novega. Časopisni papir smo natrgali, namočili, sesekljali, razvaljali in posušili. Nastal je zanimiv pisan papir, ki ga  bomo uporabili za izdelavo novoletnih voščilnic. Veliko se gibamo po gozdu in se igramo z naravnim materialom, zato skrbimo za naravo. K zmanjšanju odpadkov lahko prispevamo prav vsi.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost