Skoči na glavno vsebino

V preteklih tednih smo se v skupini Mišk ukvarjali s kupi odpadkov. Čeprav nas je v igralnici pričakalo pravo smetišče, se nismo ustrašili. Zavihali smo rokave in se odpravili na delo. Spoznali smo, da so odpadki med seboj različni in se jih naučili pravilno razvrščati. A težav še ni bilo konec, vsak dan se je nabiralo le več novih smeti. V Miškah smo sklenili, da je nujno pregledati ali so res vse stvari za v smeti ali lahko še kaj uporabimo kje drugje. Hitro smo ugotovili, da so predmeti, ki bi prvotno končali v smeteh, lahko prav zabavni. Z nekaterimi smo se igrali, druge pa uporabili pri izdelavi likovnih izdelkov in dekoracije za decembrski čas. Ker pa smo že pravi mali mojstri, smo nekatere tudi popravili – lučkam smo zamenjali baterijo, strgano knjigo zalepili, staro igračo očistili in zatisnili vijake, mobilnemu telefonu napolnili baterijo, ošilili polomljene barvice, strgane nogavice zašili in podarili premajhna oblačila. Miške smo tako spoznale, da je zmanjševanje odpadkov globalno pomembna tema in smo v želji po ozaveščanju staršev in prijateljev pripravili prav poseben plakat, ki svetuje kaj vse lahko storimo, preden zavržemo stvari in seveda kako pravilno recikliramo.

Miške vas sedaj opremljene z novim znanjem spodbujamo, da vsi z zmanjševanjem odpadkov vlagamo v naš planet in poskrbimo, da bo lepši kraj za vse.

 

Pripravili, Katarina in Maja

Dostopnost