Skoči na glavno vsebino
Praznični december smo v vrtcu Podmelec začeli z okraševanjem igralnice, postavitvijo smrečice, izdelovanjem vizitk in vsakodnevnem prebiranju sporočilc Dobrega moža. Danes smo v skupini Račk odprli že tretji pravljični žakeljček v katerem je Dobri mož sporočil, naj danes otroci v skupini pričakujejo obisk. In res je v igralnico prišla obiskovalka, ki jo je dobro poznal le naš Kris. Bila je namreč njegova teta Barbara, ki je iz Nove Gorice prišla v Podmelec, da bi svojemu nečaku in ostalim otrokom pričarala pravljično dopoldne. Seveda ji je to tudi odlično uspelo! Kris je izbral slikanico z naslovom Striček Božiček, ki pripoveduje o družini, ki je krasila novoletno jelko in praznovala silvestrovo. Glavna junaka Clara in Mateo sta skozi zgodbo otrokom pokazala, kaj vse se dogaja v božičnem času: božični sejem, jaslice, kostanjarji, božične pesmi …Otroci so se takoj spomnili vseh svojih izkušenj povezanih s prazničnimi dnevi. Teta Barbara pa ni prinesla le slikanice in dobre volje, ampak je za otroke pripravila tudi unikatna presenečenja, ki so jih v ličnih rdečih vrečkah odnesli domov. Barbari smo se zahvalili s pesmijo in deklamacijo, Kris pa jo je povabil tudi na sadno malico. Krisova teta je želela, da z branjem zgodb nadaljujemo tudi po njenem odhodu, zato je Račkam podarila knjigo z naslovom Zgodbe za malčke. Prvo pravljico smo prebrali že danes pred počitkom in tako je marsikdo potonil v svet pravljic.
Hvala Krisovi teti Barbari, da si je vzela čas za obisk in poiskala naš vrtec v pobeljeni Baški grapi. Upamo, da bo Barbarin obisk spodbudil še druge, da se nam pridružijo v skupini:)
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost