Skoči na glavno vsebino

Mojemu sinu iz besednjaka
sta pobegnila dva korenjaka.
S culo in mulo sta jo pobrala:
eden je Prosim, drugi je Hvala.

(Kajetan Kovič)

Medvedkih smo v preteklih dneh spoznavali, da imajo lahko nekatere besede prav posebno moč. Preko različnih pravljic in pesmi smo spoznavali pomen vljudnostnih izrazov. Ob tem smo ugotovili, kako zelo narobe in nekulturno je, če na njih kar pozabimo. Sklenili smo, da jih bomo sedaj uporabljali še bolj dosledno kot do sedaj in na njih ne bomo nikoli več pozabili. V ta namen smo izdelali tudi plakat, ki nas bo na to opozarjal. Za trening smo si postavili trgovino, v kateri smo se igrali in tudi tako  preizkusili svojo veščino uporabe vljudnostnih izrazov. Na koncu smo bili prav ponosni, kako dobro nam je šlo in kako smo se ob tem zabavali.  Poleg lepih, kulturnih besed smo spoznali, da so tudi besede, ki nas lahko užalijo in prizadenejo. Prav zaradi takih besed smo lahko žalostni, zaradi njih lahko izgubimo celo prijatelje. Svoja občutja o lepih in grdih besedah smo upodobili tudi z risanjem. Ob kocu smo se skupaj odločili, da bi z lepo gesto polepšali dan našim najbližjim in zaposlenim v vrtcu in šoli. Kar hitro smo se lotili dela in izrezali rožice z lepo mislijo. Presenečenje nam je dobro uspelo, saj smo vsem narisali nasmeške na obraz.

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara

 

Dostopnost