Skoči na glavno vsebino

Krtki smo v mesec december vstopili….čarobno. Torkovo jutro nam je natrosilo prvih snežink, da smo s še večjim veseljem prepevali novo pesmico. Vstopili pa smo tudi v zimsko okrašeno igralnico, ki je poskrbela za še bolj praznično vzdušje. Vsakodnevnemu branju zimskih in prazničnih pravljic sta piko na i dodali Brina in Ema, učenki tretjega razreda in hkrati sestri našega Bora in Filipa, ki sta nam prebrali pravljico o snežnem angelu. Ponovno je krenil na pot tudi bralni nahrbtnik, ki v tem mesecu razveseljuje s času primernimi pravljicami. Na nas ni pozabil niti Miklavž, ki nam je s skromnim darilcem polepšal sredino jutro. Vsak dan pa smo si polepšali tudi sami, z odpiranjem čarobnih škatlic, ki so jih otroci pripravili skupaj s starši. Le-te nam prinašajo veliko veselja in vsakodnevno pričakovanje katero škatlico bomo izšteli.
Ob koncu tedna  smo se pridružili tudi šolski gasilski vaji in se pravočasno evakuirali iz igralnice.
Ker vemo, da pošta potuje kar nekaj časa, pa smo se odločili, da je prav, da pravočasno napišemo tudi pismo za Božička. Zanj smo poiskali želje, ki ogrejejo srčke ali kot pravimo Krtki; take želje, ki se jih ne da kupiti v trgovinah. Ugotovili pa smo tudi to, da če bi vsi ljudje iskali take želje in se trudili jih uresničiti, bi svet zagotovo postal bolj prijazen in lepši. Zato, poglejte mimoidočemu v oči, nasmehnite se, pozdravite ljudi, ki jih srečate, bodite prijazni,…vse te drobne stvari, lahko zares osrečijo vse nas ljudi.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost