Skoči na glavno vsebino

Danes so nas nekateri starši otrok, ki obiskujejo vrtec na Šentviški Gori, prav prijetno presenetili. Ob vstopu v igralnico nas je pričakala zimska kulisa in medved Brundo v svojem brlogu. Starši so pripravili predstavo Smrečica za medveda.  Medved Brundo ni bil tiste vrste medved, ki bi vso zimo prespal. Rad se je sankal in drsal po zaledenelem ribniku ter komaj čakal božične praznike. Zaželel si je, da bi tudi sam v brlogu imel okrašeno smrečico, zato se je podal v gozd, da bi poiskal najlepšo. Tu pa se je zapletlo. Vsaka smrečica, ki jo je hotel posekati, je nudila dom živalim. Na prvi je živela veverica, na drugi ptiček, pod tretjo pa se je skrival zajček, ki ga je pohvalno dobro odigrala četrtošolka Mija. Na koncu je zajček modro predlagal, da bo najbolje, če smrečice ne posekajo in jo raje okrasijo kar na gozdni jasi. Pri tem so jim pomagali tudi vrtčevski otroci, ki so izdelali drevesne okraske. Nato pa so skupaj zaplesali in bili deležni sladkega presenečenja. Starši so vloge odigrali brezhibno in otroci so bili vidno navdušeni. Za prijetno vzdušje med predstavo in po njej je poskrbela všečna glasbena spremljava. Staršem se še enkrat zahvaljujemo za prijetno popestritev dneva in  za ves vložen trud. Dogodek nam bo ostal v res lepem spominu.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost