Skoči na glavno vsebino

Včeraj pozno popoldne so otroci iz vrtca Podmelec dobili v dar, od Dedka mraza, novoletno predstavo Vililandija v izvedbi Miškinega gledališča. Otroci so se do solz nasmejali dvema navihanima škratoma. Drugo jutro jih je pod smrečico pričakalo darilo dobrega moža, ki je Račke obdaril z novimi igračami. In presenečenjem še kar ni bilo videti konca! Kmalu po malici je v igralnico prišla Tilnova in Mihova nona Liljana. Nona je s seboj prinesla dve pravljici in otroci so se odločili za zimsko zgodbo z naslovom Ko so snežaki Božič praznovali. Tilen je o obisku povedal tole :” Meni je bilo všeč, ker je prebrala pravljico o snežakih. Prinesla je piškote!” Iz zgodbe pa je povzel, da so otroci delali snežake iz snega. Mihu pa je bilo zabavno tole: “So šli snežaki v cerku. Niso vedeli, da je zapolnjeno, so šli pa v restavracijo:” Po končani pravljici smo noni podarili manjši spominek na obisk v naši skupini, ona pa je otrokom razdelila še pobarvanke, ki so ji takoj želeli pobarvati. Skupaj smo zaplesali tudi ples Palačinke, saj so tudi snežaki iz zgodbe plesali. Seveda pa so se sladkosnedi otroci zelo razveselili tudi piškotov. Miha je dodal: “Mini mafine sva kupila, pa še napolitanke za posladek!” Pri kosilu so bili otroci že pošteno utrujeni od vseh vznemerljivih dogodkov in so igro z novimi igračami prihranili za popoldanski čas.

Kdo ve, kaj jim bo prinesel jutrišnji dan.
Za vrtec Podmelec, Špela Krivec

Dostopnost