Skoči na glavno vsebino

Pravljični mesec v Želvicah, je otvorila mamica Kristina, ki je prišla danes med nas. Naša Ana za ta obisk ni vedela, zanjo pa je bil že od jutra poseben dan, saj je skupaj s svojimi prijatelji praznovala rojstni dan. Ko se je praznovanje zaključilo, ko so bile odpete vse pesmi, izrečene vse lepe želje, ter ko je Ana upihnila še zadnjo svečko, jo je prijetno presenetila še mamica. S seboj je prinesla knjigo Zrcalce, kateri smo z zanimanjem prisluhnili. Kristina je poskrbela za zanimivo pripovedovanje, ter s svojim spreminjanjem glasu pritegnila vse radovedne oči in ušesa. Otroci so po slišani pravljici tudi sami iskali svojo sliko, pravzaprav sliko vseh nas, ki se je odražala v ogledalu, če smo le vanj uzrli. Druženje se je nadaljevalo vse do kosila, v tem času pa smo se s Kristino igrali družabne igre, sestavljali sestavljanke, zlagali kocke, ter skupaj zaužili slastno sadno pogostitev.

Mamici se zahvaljujemo za prijetno dopoldne, ki nam ga je obarvala s pravljico, ter neizmerno presenetila svojo Ano.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

Dostopnost