Skoči na glavno vsebino

Danes je v vrtcu zazvonil telefon in skrivnostni klicatelj je napovedal, da bo v vrtec prišlo nekaj  “velikega”. Le kaj bi to lahko bilo? Otroci so ugibali in napenjali možgančke. Mogoče bo v vrtec prišel slon, mogoče dinozaver ali pa velik traktor. Otroci so pokukali na  hodnik podružnične šole in se kar naenkrat znašli v gozdu. Nekaterim se je takoj posvetilo, da je pred igralnico vse pripravljeno za predstavo. Skupaj s šolarji so se zbrali v predprostoru in čakali kaj se bo zgodilo. Ko se je dramatizacija začela odvijati, pa so bile male glavice zelo presenečene. Iz vrst gledalcev se je zaslišalo: “Moja mama”! Točno tako! Mamice in tata iz skupine Račk so že ves december pripravljali presenečenje za otroke naše podružnice. Zbrali so kostume, pripravili slikovito scensko ozadje, poskrbeli za glasbeno spremljavo s solo petjem in zaigrali igrico Zrcalce. Danes se je pokazalo koliko talentov imamo med našimi starši. Bravo! Pravljico so domiselno priredili tako, da so  dodali še več nastopajočih živali in so tako lahko čisto vsi presenetili svojega otroka s sodelovanjem v predstavi. Lepo je bilo opazovati obraze otrok, ko so ugotovili, da se za lisičkami, zajčkom, ježkoma, medvedi, čukom, veveričko, miško in lovcem, skrivajo njihovi starši. Po predstavi so otroci nagradili starše z velikim objemom in manjšo pozornostjo. Tudi nastopajoče mamice so znale  povedati, da je bilo veselje in sreča obojestranska. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjih fotografijah. Iskrena hvala staršem iz vrtca Podmelec, da so bili pripravljeni izpeljati tako srčen nastop.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost