Skoči na glavno vsebino

V Želvicah, v Dolenji Trebuši je danes znova bil poseben dan, za kar je poskrbela Zalina mamica. Otroci so si želeli slišati pravljico, zbrali so se na blazini, a se je vzgojiteljica pošalila, da jo boli grlo, in da danes žal ne more brati na glas, da bi jo vsi otroci lahko slišali. Zato pa je na pomoč priskočila kar mama Janja. Za vse nas je pripravila prav posebno pravljico o nagajivi želvici in Pujsi Pepi, ki jo otroci še vedno radi spremljajo. Da pa ni le brala vrstic iz knjige, sta z Zalo skupaj pripovedovali pravljico, se dopolnjevali, ob tem pa je mamica pripravila še tisto posebno drevo iz zgodbe, na katerem so pristali pravljični junaki, ter potrebovali pomoč. Pri pravljici so sodelovali tudi drugi otroci, ki so na drevo nizali različne junake, ter jih na koncu tudi rešili. Zala je še mamici pokazala njene najljubše igrače, s katerimi se rada igra v vrtcu. Skupaj sta sestavljali stolp iz lesenih kock, odkrivale oblike na želvi, ki je nagajivo pokukala iz oklepa, ko sta nanje pritiskale. Da pa še tukaj druženja nismo zaključili, smo se skupaj okrepčali s sadno vodo in sadjem, ter se odpravili na dvorišče, kjer smo se poigrali z žogami in na igralih. Dan je bil res izjemen, pravljičen in iz Zalinih oči se je kar iskrila neizmerna sreča.

Hvala mamici Janji, za prelepo dopoldne, ki ga je z nami delila, ter nas popeljala v pravljični svet.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

   

Dostopnost