Skoči na glavno vsebino

Današnji dan v Dolenji Trebuši je bil prepojen z glasbo in petjem, igranjem, v glavnem izredno melodičen. Tudi danes smo v Želvicah medse sprejeli obisk, tokrat je med nas prišla mamica Tanja. Ko je stopila skozi vrata igralnice, smo lahko opazili, da je s knjigo v roki nosila še veliko košaro in nekaj kar je bilo podobno kitari, le v malo manjši verziji. Marcelova mamica nam je najprej ob slikah pripovedovala pravljico o kravici Katki, njeni babici in o prelepem dnevu, polnem dogodivščin, ki sta ga kravici skupaj doživeli. Ker pa je želela še za nas pripraviti poseben dan, sta nam z Marcelom naredila prav svoje ropotulje, da smo ob prepevanju pesmi lahko ustvarjali spremljavo. Tudi Marcel je imel svojo zimsko ropotuljo, a v košari mu je mamica prinesla še nekaj… Inštrument, ki mu je zelo pri srcu, saj ko bo še malo zrastel, se bo verjetno pridružil mamici v bendu in lepo pihal v trobento. Tako smo na hitro ustvarili glasbeno dopoldne, mamica Tanja na ukulele, mi ostali z ropotuljami, Marcel pa še malo na svojo trobento in že se je slišala pesem ter petje iz našega vrtca. Za konec prelepega dopoldneva smo se še poigrali s kockami, zgradili različno velike garaže in se skupaj imeli zares lepo. Marcelu je kar žarel nasmešek na obrazu od ponosa, da je lahko dan preživel skupaj z mamico.

Mamici Tanji se iskreno zahvaljujemo za obisk, ter da nam je pričarala s svojim igranjem in petjem pravo glasbeno pustolovščino.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra in Manca

     

 

Dostopnost