Skoči na glavno vsebino

Na lep sončen dan, smo Miške in Polžki tam v daljavi čez Idrijco zagledali štalico. Kdo pa tam notri živi, smo se vprašali. Najbolje da gremo kar pogledat.

In res smo vzeli pot pod noge in odšli na dolg sprehod vse do štalice. Tam nas je že čakala Vesna, ki prav dobro ve kdo tam živi. Zato smo skupaj z njo pogledali kdo je notri.

Najprej nas je z zanimanjem pozdravila pujsa Pepa. S seboj smo prinesli star kruh in ji ga ponudili za jest. Bila je zelo vesela in vsega pojedla. Tam so nas opazovale tudi koze. Tudi njim smo dali malo kruha, ki so ga prav hitro pohrustale. Prav nič se nismo bali in z zanimanjem opazovali živali. Slišali pa smo tudi kokodakanje. Nekje so kokoši, poiščimo jih. Kokoši so nas pozdravile z veselim kokodakanjem pred štalo. Tudi za njih nam je ostalo nekaj kruha ki so ga bile zelo vesele.

Kako zabavno, sprehajamo se med kokoškami slišimo veselo meketanje in glej tam že prihaja pujsa Pepa da se malo poigra z nami.

Prav lepo dopoldne smo preživeli v družbi domačih živali.

Še enkrat hvala Vesni za lepo dogodivščino.

 

Pripravili Maja K., Katarina, Maja B. in Kristina

Dostopnost