Skoči na glavno vsebino

Na povabilo Evine mame Tine, smo se danes Pikapolonice po malici odpravile v slaščičarsko delavnico- Nadine dobrote. Takoj, ko smo stopili skozi vrata, nas je že premamil čudovit sladek vonj.  Tina nas je najprej lepo sprejela in nam pokazala njeno delovno mesto. Bilo je polno zanimivih in velikih strojev, pripomočkov,…. Kot pravi slaščičarji smo najprej poskrbeli za higieno rok, potem pa zavihali rokave ter se postavili okoli delovnega pulta. Iz že pripravljene mase nam je Tina pokazala, kako bomo naredili čokoladne razpokančke. S svojimi malimi rokicami smo izdelali majhne kroglice, katere smo nato povaljali v sladkorju ter jih položili na velik pekač. Naenkrat nas je pisk pečice opozoril, da je ta že dovolj ogreta, zato smo pekače s piškoti dali v pečico. In potem smo čakali, čakali, čakali…. Čakanje smo popestrili s prepevanjem pesmic. Jupi, spet smo zaslišali pisk pečice, ki je oznanil, da so naši čokoladni razpokančki pečeni. Mmmmmmm, kako lepo je zadišalo. Ko so se nekoliko ohladili, smo se z njimi še posladkali.

Hvala še enkrat mami Tini in slaščičarki Nadi za tako čudovit, posladkan dopoldan.

Za Pikapolonice, Nika in Polona

Dostopnost