Skoči na glavno vsebino

…volk pa iz pravljice.
Krtki smo v štirinajstih dneh prebrali veliko pravljic o volkovih. Poskušali smo ugotoviti ali je volk prijazen ali hudoben.
Izdelali smo si tabelo, v katero smo zabeležili vse volčje junake in ugotovili, da je prav, da ima vsak priložnost pokazati svojo dobro plat.
Poleg poslušanja pravljic smo o našem junaku prepevali tudi pesmico. Izdelali smo volčjo igro za zabavo doma. S čopiči in tempera barvami smo volka naslikali. Igrali smo se za volčjo šolo, v kateri smo reševali volčje naloge. Preizkusili smo se kot igralci in zaigrali predstavo Trije prašički. Pogovarjali smo se tudi o drugih živalih v gozdu in jih povezovali z njihovimi stopinjami. Z lutko volka smo se igrali igro prepoznavanja prvega glasu svojega imena in se zabavali ob igri pravljičnega spomina.
V našem brlogu, ojej…v naši igralnici je bilo zares prijetno vzdušje. Ker bi to pravljično vzdušje želeli deliti tudi z domačimi, smo izdelali posebne pripovedovalne kartončke, ki nam bodo v pomoč pri obnovi pravljic tudi doma.

Pripravili, Katja in Mateja

ž

Dostopnost