Skoči na glavno vsebino
Račke so se odločile, da mesec januar posvetijo pticam, saj je mesec januar tudi uradno mesec, ko Društva za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije popišejo število in vrste ptic, ki živijo v naših naseljih. Odločili smo se, da pomagamo pri projektu in tudi sami bolje spoznamo ptice iz naše okolice. Tema je otrokom zelo privlačna, zato z zanimanje listajo literaturo in iščejo ptice po slikovnih ključih. Pred okno igralnice smo obesili ptičjo krmilnico, ptičje pogače in nanizane arašide, da smo privabili ptice. Poleg znanih sinic in vrabcev, so nas obiskali tudi redko videni kalini. V potujoči knjižnici smo si, poleg strokovne literature, izposodili pravljice in zgodbe o pticah. Otroci so tudi ugotovili, da poznajo kar nekaj ljudskih pesmi, ki opevajo naše pevke. Ptice so tema, ki omogoča veliko likovnega ustvarjanja, zato je nastalo kar nekaj zanimivih izdelkov, ki krasijo naš vrtec. Opazovanje in poslušanje ptičjega oglašanja spodbuja otroke, da čas preživijo v naravi in poleg gibanja razvijajo tudi samo čuječnost. Za prihodnje dni imamo še veliko idej, ki se navezujejo na izbrano temo, zato komaj čakamo, da začivkamo v prihodnji teden.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost