Skoči na glavno vsebino

V januarju smo se v Pikapolonicah posvetili spoznavanju zime in vsem njenim radostim, ki jih prinaša s sabo. Preko pravljic Rokavička in Babica Zima so otroci spoznali, da se je potrebno pozimi obleči v topla oblačila. Otroci so pravljici tudi dramatizirali in se z veseljem vživeli v različne vloge. Spoznali smo tudi različne zimske športe, ob katerih se v zimskem času razgibamo na svežem zraku in poskrbimo za svoje zdravje. Podrobneje smo spoznali opremo smučarja in se v »smučanju« preizkusili tudi v igralnici s smučmi, ki smo jih izdelali iz kartona. Na sprehodih smo večkrat zapeli pesmico Babica Zima in jo prosili, naj nam kmalu natrosi snega. Naše želje je v petek tudi uslišala, saj nas je razveselila s snegom, da so se otroci naužili zimskih radosti.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

 

Dostopnost