Skoči na glavno vsebino

V mesecu januarju smo se veliko igrali z igračami, ki nam jih je velikodušno podaril dedek Mraz. Med spontano igro smo se učili prijaznega komuniciranja, drug drugemu posojati igrače, pa si pomagati, če je kdo potreboval pomoč,… Spoznali smo, da s skupnimi močmi zmoremo več. Komaj smo čakali sneg, da se bomo predali snežnim dogodivščinam, vendar snega ni bilo. Začelo nas je zanimati, kaj neki počnejo živali v gozdu. Ugotovili smo, da nekatere zimo prespijo, nekatere samo dremljejo, ene otrpnejo, spet druge iščejo hrano in so pozimi aktivne, tretje pa odletijo v toplejše kraje. Živali smo gibalno uprizarjali, poslušali njihov opis in glavne značilnosti zabeležili na plakate. Le-te smo obesili na vidno mesto ter si jih večkrat dnevno ogledali. Ob tem smo bili zvedavi in tudi s pomočjo strica Googla izvedeli marsikaj zanimivega. Veliko smo se igrali v gozdu. Plezali smo po drevju, skoraj tako spretno kot veverice. Iz vej smo gradili hišice in jih postlali s suhim listjem. Kdo ve, mogoče se vanjo zateče kakšen ježek. Konec tedna nas je sicer razveselila snežna odeja, vendar vam bomo o snežnih prigodah poročali v naslednji novički.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost