Skoči na glavno vsebino

Minuli teden smo Medvedki na široko odprli svoja vrata in medse povabili starše in pravljice. Našemu prijaznemu povabilu so se odzvale kar širi mame, ki so v svojih torbah skrbno skrivale svoje slikanice. V začetku tedna nas je najprej obiskala Lucijina mama Metka s pravljico Kako se naučiti lepega vedenja z opico Karli. Z zanimanjem smo jo poslušali in ob tem spoznali kako pomembno je, da se znamo primerno in kulturno obnašati. Ker nam je bilo njeno pripovedovanje tako všeč, smo jo prosili prosili še za eno. Našo domišljijo o hiški iz sladkarij, je spodbudila pravljica o Janku in Metki. Z drugim obiskom nas je presenetila Nikina mama Kristina, ki je iz svoje torbe potegnila pravljico Zrcalce. Kristini smo pozorno prisluhnili in se ob zgodbi prav zabavali. Ob koncu pravljice je iz torbe potegnila še veliko zrcalce v katerega smo se lahko pogledali in v njem videli svoj odsev. Poleg tega smo še likovno ustvarjali in s pomočjo zrcala narisali svojo sliko. Naslednji dan je na naša vrat potrkala Martinova mama Ana, s pravljico Gospod Vesel in gospa Mrak. Prav zabavali smo se ob dobrosrčnosti in dobri volji gospoda Vesele in se ob koncu veselili, da je tudi gospa Mrak spoznala, da je bolje biti vesel in dobre volje. Zadnji dan smo nestrpno čalkali Astridino mamo Valentino s pravljico Sovica Oka. Sovica je bila res svojeglava in navihana prav tako, kot znamo biti včasih tudi mi. Ob koncu so se mamice z nami tudi poigrale, se z nami odpravile na sprehod in tako smo v prijetni družbi preživeli dopoldneve.

Mami Metki, Kristini, Ani in Valentini se iz srca zahvaljujemo za čudovite dopoldneve.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

Dostopnost