Skoči na glavno vsebino

V Miškah smo mrzli mesec januar namenili skrbi za zdravje. Nismo se samo pogovarjali, ampak se tudi trudili, da ostanemo zdravi. Vemo, da v tem času kar mrgoli virusov in bacilov, zato smo jih poskušali na več načinov pregnati. Ob zgodbi Ko zboli Zemlja smo dobili navodila različnih zdravnikov in le-ta tudi upoštevali. Ker je gibanje ključ do zdravja, smo vsak dan začeli s telovadbo, končali pa s sprehodom in se dnevno naužili svežega zraka. Zgodba nas je naučila, da moramo vsak dan pojesti mavrico sadja in zelenjave. Kljub temu, da smo dobri jedci sadja, nam včasih kaj res ne gre. Hitro smo našli rešitev in naredili sadni smuti, da smo mavrico sadja in zelenjave kar na enkrat pojedli. Naslednje nasvet je bil, da je treba dovolj piti, zato smo v čaj dali med in vsak dan popili kar tri velike čajnike. Nujno je tudi dovolj počivati, zato počitek po kosilu sploh ni bil dilema. In kot zadnje je potrebno skrbeti za osebno higieno. Ponovili smo, kako za to poskrbimo doma, v vrtcu pa se naučili pravilne higiene kašlja, kako si obrišemo smrkelj in kam spadajo umazani robčki. Ker pa se največ bacilov predaja prek rok, smo največji poudarek dali pravilnemu umivanju rok. In če še ne veste, s traktorsko pesmico, ki jo obvlada vsaka miška, boste očistili prav vsak kotiček svojih rok.

Z vsemi informacijami in znanjem opremljeni se podajamo v zadnji zimski mesec, kjer se bomo uspešno borili proti vsem bacilom okoli nas.

Pripravili, Katarina in Maja

Dostopnost