Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Most na Soči velik pomen namenjamo tudi ljudskemu izročilu in kulturni dediščini. Tako smo danes z velikim veseljem v naši družbi pozdravili Ravenski pust, enega izmed najstarejših pustovanj na Primorskem.

Like so nam predstavili člani fantovščine iz Drežniških Raven, Magozda in Jezerc. Ob zanimivi in doživeti predstavitvi smo tako spoznali celoten sprevod in posamezne like ter začutili pravi utrip pusta iz zgodovinskih časov.

Otroke je najbolj pritegnil lik »Ta grdega«, ki ima v pustni povorki nalogo loviti in odganjati otroke od sprevoda »Ta lepih«. V pomoč pri tem sta mu glasni zvonec in najlonka napolnjena s pepelom. Najpogumnejši so si pripomočke nadeli tudi sami in se preizkusili v tej vlogi.

V spremstvu harmonike smo skupaj s »Ta lepima« zaplesali prav vsi in tako pozdravili pustni čas in prihajajočo pomlad.

Če bi tudi sami radi spoznali Ravenski pust, imate to soboto priložnost, da jih vidite v živo, saj se pustovanje v Drežniških Ravnah odvija prav ta vikend. Več o tem dogodku si lahko ogledate na tej povezavi.

Najlepša hvala fantom Ravenskega pusta za čudovit dopoldan.

 

 

 

Za vrtec, Maja

Dostopnost