Skoči na glavno vsebino

Minuli teden je bil kulturno obarvan. Na otrokom razumljiv način je bil najprej predstavljen naš največji slovenski pesnik France Prešeren. Ogledali smo si veliko pesnikovega slikovnega gradiva in z ogljem narisali njegov portret. Odprli smo pomen kulturne prireditve in pri tem usvajali pojme pesem, pesnik, država Slovenija, zastava, himna… Pogovarjali smo se o kulturnem obnašanju, ponovili uporabo besed prosim in hvala ter besed vljudnega pozdravljanja. Se igrali z rimami in si izmišljevali kaj vse je kultura. »Za nas je kultura, da vsakogar pozdraviš in pri tem na nasmeh ne pozabiš, ni pa kulturno, če koga užališ in mu kaj grdega izjaviš.« Zadnji dan pa smo kulturni dan obeležili z interno prireditvijo. Mucki in Kužki so zbrali pogum in samozavestno nastopili pred šolarji in tako pridobili neprecenljive izkušnje. Ne pozabimo, da se je treba na takšni, čeprav interni prireditvi, kulturno in primerno obnašati, poslušati in še nastopati. In to nam je zelo dobro uspelo. Pester kulturni program smo zaključili s skupinskim plesom in kasneje hiteli podoživljati in razlagati prijetne vtise.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost