Skoči na glavno vsebino

Na predvečer slovenskega kulturnega praznika se je v dvorani v Dolenji Trebuši zbralo veliko število obiskovalcev in tako obeležili praznik kulture. Kaj sploh je kultura? Vsakemu izmed nas kultura predstavlja nekaj drugega. Nekateri najprej pomislimo na kulturno obnašanje, kulturo posamezne države ali skupnosti, na pesnike, pisatelje, slikarje, pevce… Kaj otrokom pomeni kultura? Najprej nekaj nezavednega in neznanega, pa vendar tako pomembnega, nekaj kar že iz maminega trebuha raste z nami. Tu je skrita vsaka izrečena in napisana beseda, vsaka risbica in lepo pogrnjena miza, vsak prosim in hvala, vsaka misel in vsaka pravljica, ki v sebi skriva lepo sporočilo. In ravno s tem so se Medvedki in Želvice predstavili na prireditvi. Obiskovalci so lahko prisluhnili pravljici in dramatizaciji pravljice Dobri snežak, ob kateri je zadonelo tudi kar nekaj pesmic. S sproščenim nastopom so zbudili močen aplavz in številne čestitke. Že takoj na začetku prireditve pa so otroci svojo kulturo pokazali tudi s kulturnim sedenjem, ob kulturnem poslušanju slovenske himne, ter mirnem in zavzetim spremljanjem celotne prireditve.  Z zanimanjem so prisluhnili moškemu pevskemu zboru Justin Kogoj, šolarjem z dramatizacijo pravljice Muca Copatarica, otroškemu pevskemu zboru OŠ Čepovan, folklorni skupini Justin Kogoj, ter povezovalki prireditve Dragici Gruden. Ta večer smo se vsi lahko naužili kulture in vsak izmed nas jo je videl skozi svoje oči, si napolnil svojo dušo z lepimi stvarmi in lepimi spomini.

Za vrtec Dolenja Trebuša vzgojiteljice, foto: Aljaž Jež

 

Dostopnost