Skoči na glavno vsebino

Na današnji turoben dan so nas obiskali varovanci VDC Tolmin in nam s predstavo Magdalenca išče fanta polepšali dopoldan. V predstavi je Magdalenca drugačna, kot tista v tolminski ljudski pesmi, saj se odloči, da si sama poišče fanta in ne bo samo čakala doma. V spremstvu prijatelja Tonija se odpravi po Sloveniji iskat svojo srečo. Obišče kar velik del Slovenije, a si primernega fanta kar ne more dobiti. Sreča ji je bila naklonjena v Prekmurju, kjer le najde svojega fanta in ga pripelje domov. Žal sreča ni trajala dolgo, saj se je fant zaradi močnega domotožja vrnil domov in tako je Magdalenca zopet ostala sama. Zgodba se kljub temu konča srečno, saj ji je svojo ljubezen izkazal prijatelj Toni, s katerim se poroči in nato skupaj srečno živita do konca svojih dni.

Nastopajočim in njihovim mentorjem se zahvaljujemo za hudomušno in sproščeno predstavo, ob kateri smo zelo uživali.

Za vrtec dolenja Trebuša; Sara

Dostopnost